Jakim sposobem w krótkim czasie sprzedać motocykl?

Motocykliści ubóstwiają zmieniać maszyny – kolejny sezon na nowiutkiej maszynie to coś, czego nie da się przedstawić słowami. To kłopotliwe, wymiana skutera nie zawsze jest taka prosta – problemem jest naturalnie odnalezienie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motor. Jeżeli pragniemy szybko sprzedać motor czy też inny pojazd jednośladowy z silnikiem – należałoby uczynić takie miejsca, jak skup motocykli.

To szczególna jednostka gospodarcza, która specjalizuje się w kupowaniu motorów oraz skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – błyskawicznie oraz bezpiecznie. Jeżeli wobec tego potrzebujemy pieniędzy lub po prostu pragniemy wymienić motor, ale nie mamy czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno pomoże rozwiązać kłopot i zaoferuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda proces sprzedaży motoru w skupie?

W wypadku prywatnej sprzedaży powinniśmy maszynę gruntownie opisać oraz wystawić ogłoszenie – najprawidłowiej w internecie. Sprawdza się również gazeta lub poczta pantoflowa. Problem polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży musimy liczyć się z tym, że cały proces potrwa – czasami nawet kilka miesięcy (czym droższy lub ewentualnie o wiele bardziej egzotyczny motocykl bądź też skuter, tym dłużej poszukuje oryginalnego właściciela). W wypadku, gdy potrzebujemy pieniędzy oraz miejsca w garażu – skup skuterów będzie bezcenny. Proces wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motorów/skuterów (najlepiej telefonicznie bądź też za pomocą internetu) oraz opisujemy maszynę, jaką pragniemy sprzedać

2. Pracownik skupu przybywa na umówione miejsce oraz ogląda skuter

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn prezentuje ofertę, jaką sprzedający ma prawo zaakceptować lub ewentualnie odrzucić. Wycena z reguły jest darmowa, również nie ma obaw, że w razie odmowy, wyprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek wydatki.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera motocykl.

 

To wszystko – łatwe, łatwe i przyjemne. Skup załatwia wszelkie sprawy formalne a my jako sprzedający możemy nasycać się dużym zastrzykiem gotówki oraz możliwością zakupu nowiutkiej machiny czy też wydania pieniędzy na inny wytęskniony cel.