Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe znane są w przemyśle już od dekad, w licznych sektorach są one w powszechnym zastosowaniu. Spore firmy zazwyczaj posiadają ich w nadmiarze, gdyż współcześnie większość fabryk wymaga do funkcjonowania kompresorów. Jednak w momencie otwierania nowej działalności zakup od początku nowego sprzętu może wiązać się z dość dużym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie fortuny?

Aby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najlepszej jakości nie musimy wcale ich nabywać, wystarczy wybrać opcję leasingu. Przedsiębiorcy mogą go otrzymać bezpośrednio u producenta kompresorów, dysponują oni nie tylko nowymi urządzeniami, ale także używanymi. Oczywiście kwota dzierżawy jednej sprężarki zależna jest od stanu, wieku a także funkcji maszyny. Producent zawiera z nami kontrakt na czas określony, w tym czasie będziemy zobowiązani do comiesięcznego wpłacania konkretnej kwoty opłat, w zamian za możliwość używania kompresorów we własnej firmie. Po zakończeniu kontraktu możemy kompresory spalinowe nabyć albo tez zrezygnować z wynajmu. Następną, atrakcyjną opcją jest nabycie sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to oczywiście z niebezpieczeństwem zakupu trefnego towaru, jednak cena może być niezwykle interesująca. Powinniśmy używane kompresory nabywać u rzetelnego sprzedawcy, np. dużej firmy, która regularnie wymienia sprzęt na lepszy model. Tego typu używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze wiele lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Profesjonalne sprężarki do użytku przemysłowego są dość drogimi maszynami. Początkujący przedsiębiorca może nabyć je w atrakcyjnej cenie, wybierając używane egzemplarze. Można także wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: serwis atmos