Projekt instalacji gazu

Obecnie w naszym kraju coraz więcej osób porywa się na kupno własnego mieszkania. Mimo, że przeważnie na ten cel będzie potrzebny kredyt hipoteczny, większość osób decyduje się go zaciągnąć. Inwestorzy stawiają coraz to nowe osiedla, jednak dużą popularnością nadal cieszą się stare kamienice. Co jednak uczynić, kiedy wymarzone lokum ogrzewane jest nadal piecami kaflowymi?

Wypróbuj gaz!

Kiedy z końcem dziewiętnastego wieku powstawały budynki mieszkalne, zazwyczaj instalowano tam piece, które ocieplały konkretne pokoje. Jednak obecnie znacznie częściej są one usuwane i wykorzystywane jest centralne ocieplanie. Oczywiście tego rodzaju inwestycja będzie odstraszać na starcie, lecz wbrew pozorom projekt instalacji gazu nie będzie ogromnym wydatkiem. Ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska w Europie, Unia wygospodarowała dostatecznej wielkości budżet, który ma pomóc mieszkańcom w zmianie sposobu ocieplania. Nabywając lokal w kamienicy możemy otrzymać bardzo dużą zapomogę na wdrożenie ogrzewania gazowego, fragment z uzyskanej sumy nie podlega zwrotowi. W rozróżnieniu od metrażu koszt remontu będzie różny. Lecz każdy musi liczyć się z kwotami rzędu przynajmniej 5 tysięcy złotych. W miastach zmagających się z największymi zanieczyszczeniami, jak Kraków, gminy gwarantują nawet 70% finansowanie tego rodzaju inwestycji. Na starcie jednak konieczny będzie projekt instalacji gazu, który przedłożymy do konkretnego urzędu. Wykona go dla nas ekipa, której zlecimy późniejszy montaż ogrzewania. 

Przedwojenne kamienice z pewnością mają w sobie mnóstwo uroku, lecz często przed zamieszkaniem w tego typu miejscu musimy zainwestować sporą sumę w remont. Na starcie należy zainstalować ogrzewanie gazowe, które będzie mniej drogie, wygodniejsze i o wiele bardziej ekologiczne niż palenie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekt instalacji gazu