The Sims – zjawisko rozrywki

Wszyscy,którzy są wielbicielamiprzeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąpoprawnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularnajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawiłe,właśnie dlatego, że gra ta wielokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejpopularnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra tanigdy tak w samej rzeczy nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wielezadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywabardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Ważnejest w związku z tym to,by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na jedzeniepojedynczych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednakże naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do gryzupełnienowych Simów, znowuż przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręniezmiernieinteresującą oraz wciągającą. Wszystkiekomponowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymiprzedmiotami – wypróbuj również SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takobszernej popularności. „The Sims”jest w takim razie pierwszączęścią serii, jaka odniosła nadzwyczajnypowodzenie na pełnym rynku gier komputerowych.