Wycieczka na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, jakkolwiek również w celach turystycznych. Aktualnie coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten kuszący region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też Wycieczki dla Firm Rzeszów. Naturalnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już praktycznie codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, dobrą kuchnią i niesłychanie, niemniej jednak to wybitnie niskimi cenami. Wielu Polaków ochoczo wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z obszernego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są nadzwyczaj analogiczne, wystarczy ich jedynie dobrze używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, idealna kuchni i co niemiara inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne dla Firm Rzeszów